суббота, 7 ноября 2015 г.

Мультимедійна презентація

Сайт, на  якому можна переглянути презентацію:
https://drive.google.com/file/d/0ByVS8t_Fa1tRZ1hwYzkwUS1oTm8/view?usp=sharing


Матеріали до презентації























«Сценарій презентації»



v Назва презентації: «Лялька-мотанка»
v Зміст:
Ø Історія ляльки-мотанки. 
Ø Використання ляльки-мотанки.
Ø Типи ляльок-мотанок.
Ø Матеріали та символи ляльки-мотанки. 
Ø Поетапність створення ляльки-мотанки.
v Презентація складається з 26 слайдів.
·        Розповідається що таке лялька-мотанка, та історія виникнення ляльки-мотанки.
·        Де використовували ляльку-мотанку, хто займався виготовленням ляльок-мотанок.
·        Ляльки-мотанки були таких видів: наречена,берегиня-баба, лялька-наречена.
·        Матеріали для створення ляльки-мотанки, символом був хрест на обличчі.
·        Слайд з 11 по 24 розкриває поетапність створення ляльки-мотанки.





«Лялька-мотанка»

Лялька-мотанка (або вузликова лялька) є прадавнім сакральним оберегом.
Їй вже майже 5000 років, вона з’явилася з тих пір, як почали вирощувати льон. 
Перша лялька-мотанка була виготовлена більше 5 тисяч років тому. Такі ляльки можна знайти в будь-якій країні. Це була не просто іграшка. Вважалося, що вона захищала людину від неприємностей та бід.
Ляльку часто використовували у ритуалах. При виготовленні ритуальної ляльки  вплітали все те, від чого людина хотіла позбутися (біди, хвороби), і спалювали на вогнищі, або топили у воді. При розкопках Помпей були виявлені численні лялькові лавки із збереженим товаром. Ляльковим ремеслом займалися не тільки гончарі, але і знамениті скульптори й різьбярі по дереву.
Мотанка відрізняється від звичайної іграшки відсутністю обличчя. За уявленнями язичників через обличчя в ляльку вселяється душа. Матеріалами для виготовлення служать натуральні матеріали (сіно, солома, дерево, трави, сухе листя, насіння, зерна). Прикрашали мотанку народними орнаментами та вишивкою.
        Народ вірив, що в мотанці знаходиться дух предків і що вона може передавати досвід з покоління в покоління. Українці вважали, що цей символ приносить їм багатство та успіх. 
Секрети виготовлення ляльок передавалися в родині від матері до дочки. Коли дівчина виходила заміж, мати дарувала їй ляльку-мотанку, як оберіг для нової домівки.
 Хворій дитині давали пограти з лялькою. Після чого її знищували. У народі вірили, що вона вбере в себе її недугу. Коли дитина виростала, її місце в колисці займала лялька. Вона охороняла це місце від нечистої сили до народження наступної дитини. 
Існувало три типи ляльок-мотанок:
- немовля;
- берегиня-баба;
- наречена;
При народженні дитини українці виготовляли ляльку-немовляти. Лялька виконана у вигляді немовляти в пелюшках. Її укладали в ліжечко поряд з дитиною для охорони її сну та здоров'я. 
Баба-берегиня допомагала оберігати достаток сім'ї. У середину ляльки вкладали монети, зерно, вовну для збереження домашнього тепла, отримання хорошої вовни овець та грошового достатку.
Лялька-наречена захищала дівчат від пристріту і підтримувала їх. Цю ляльку багато одягали і прикрашали, так як вона символізувала придане нареченої і привертала багатого нареченого.
В Україні народну ляльку робили з соломи, тканини, шматочків старого одягу, ниток. Спосіб простий - перекручування й перев'язування тканини. На обличчі такої ляльки різними нитками намотується хрест. Ляльок-мотанок або не одягали або шили їм одяг. Іноді це були мініатюрні народні костюми, традиційні для тієї чи іншої місцевості.  Мотанки не мали обличчя, а замість очей, рота - хрест з ниток. Хрест у колі - це солярний знак, таким чином, лялька з таким обличчям несе в собі сонячну енергетику. У голівку мотанки часто зав'язували зерна пшениці. Це також додавало їй сакральне значення, так як зерно пов'язане з померлими або ненародженими душами. Коли його «ховають», воно оживає, проростає і знову починає вічний кругообіг життя. 
Обов'язкова умова - іграшка повинна бути хрестоподібної форми,щоб не нагадувати собою реальної людини.
Хрест на обличчі-символ веселки, тому він робиться з яскравих ниток. Обличчя-солярний знак сонця. Всі вертикальні лінії- це чоловіче начало, всі горизонтальні лінії - жіноче. Ляльки виготовлялися або на швидку руку, щоб заспокоїти і зайняти дитину, або старанно як подарунок на свято.
       Майстерно зроблена, пишно вдягнена лялька є цінним предметом домашнього майна, разом з тим виступаючи посередницею між старшим і молодшим поколіннями, запорукою добробуту, щасливого родинного життя,
й захисту від злих сил! 
Хрест - символ життя, неба та вічності.
І сьогодні серед розмаїття сучасних ляльок народні ляльки з тканини є особливим видом з неосяжною енергетикою, які цілюще впливають на психіку й здоровий розвиток дитини. Саме тому в наші дні вони стають все більш і більш популярними!
Створення ляльки-мотанки
1.Викладаємо на столі все, що знадобиться для виготовлення ляльки-мотанки
2.Розстеляємо тканину для голови на столі, складаємо краями до середини, ширина складеної тканини буде висотою голови ляльки.
 3.Кладемо скрутку на клаптик посередині, ближче до низу; накриваємо верхнім кутом тканини і тримаючи скрутку загортаємо всі складки тканини назад.Передня частина голови повинна бути гладенькою, по-можливості без складок.
4.Беремо голову у ліву руку, а правою обмотуємо ближче до скрутки - формуємо шию.
5.Намотуємо хрест. Обмотуємо ниткою шию ляльки, щоб закріпити нитку. Далі виводимо нитку посередині голови назад. обмотуємо голову і повертаємось наперед (повторюємо кілька разів). Притримуючи нитку великим пальцем правої руки, намотуємо нитку горизонтально за. годинниковою стрілкою.
6.Беремо нитку іншого кольору. Повторюємо те саме, роблячи 2 смужки по обидва боки першої нитки.
7.Спідниця.  Беремо відрізок тканини, обгортаємо ляльку, фіксуємо тканину біля шиї (примотуємо ниткою).
8.Примотуємо руки до шиі ззаду тулуба. Примотувати треба навхрест. Далі, одягаємо нашій лялечці спідничку. 
9.Фартушок - невід,ємна частина української ляльки-мотанки. Це ознака господині. Фартушків може бути декілька, наприклад: більший однотонний, а поверху менший.
10.Залишилось пов,язати хустинку. Можна спочатку пов,язати білу, чи
однотонну хусточку, а поверх кольорову.
11.Лялечка готова.



Технологічна карта
1. Спочатку я створила теку (назва теки складається з назви предмету – НІТ та прізвища автора).
2.  В цій теці створила текстовий документ «Сценарій презентації». Сформувала ідею та розробила сценарій презентації у вигляді багаторівневого списку (для цього слід звернутись до меню«Формат» – «Список».
3.  Зібрала  матеріал, використовуючи ресурси Інтернет та власні наробки: фото, відео, музика, тексти; продумала кожну деталь: дизайн, оформлення, розташування матеріалу на слайдах (враховуючи вимоги до оформлення презентацій) та розмістила  його в теці з назвою «Матеріал до презентації», що
входить до створеної на початку роботи теки .

4.  У папці створила  презентацію MS PowerPoint. Три слайда:1й слайд – титульний (заголовок, автори); 2й слайд – зміст (оформляється список (дизайн – будь-який), а потім створюються гіперпосилання); 3й – слайд – заключний (висновки, побажання іт.д.). Всі інші слайди – за сценарієм.

вторник, 3 ноября 2015 г.

Публікації






Технологічна карта

Публікацї створені у програмі MS Publisher. Програма пропонує макети створення різних видів публікацій, є заготовки, які можна змінити, заповнюючи своїм змістом. Для того,щоб створити публікацію я вибрала команду «Створити» в меню «Файл», після цього вибрала тип публікації, внесла в неї потрібні зміни і зберегла, вибравши команду «Зберегти як» у меню «Файл». .За допомогою цієї програми я зробила такі види публікацій як візитку, запрошення на батьківські збори, календар, грамоту.

понедельник, 2 ноября 2015 г.

Комп*ютерна анімація

Synfig Studio – безкоштовний інструмент, за допомогою якого можна створювати високоякісну 2D анімацію, а також працювати з будь-якими растровими або векторними зображеннями.
Користувальницький інтерфейс Synfig  Studio  , складається з декількох плаваючих вікон: панель інструментів, робоче вікно програми або так званий полотно (може бути кілька примірників), панелей навігації і властивостей, які забезпечують доступ до різноманітних параметрів. Всі об'єкти в програмі векторні, тому збільшуючи зображення можна не боятися за втрати в якості.

Можливості Synfig Студія:

-Функція автоматичної інтерполяції
-Використання технології HDRI.
-Повна підтримка контурних градієнтів.
-Велика кількість різноманітних шарів.


Ulead GIF Animator - це всесвітньо відома програма,  потужний, швидкий і простий інструмент для створення анімації. Один із кращих інструментів для малювання, редагування і створення унікальних анімованих GIF. Підтримує відомі файлові формати, використовувані для зберігання, різноманітні розміри і всілякі колірні системи.
Можливості Ulead GIF Animator
• Інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс.
• Динамічні ефекти.
• Можливість експорту в різні формати, включаючи спалах, AVI, MPEG і QuickTime.
• Легке створення анімованих банерів, зображень.
• Створення анімованих зображень з нуля.
• Редагування і зміна анімованих GIF зображень.
• Додавання візуальних ефектів в GIF анімацію.
• Створення рухомих текстових ефектів
•Оптимізація GIF анімації для зменшення розміру і прискореного завантаження.
• Зміна розміру всієї анімації відразу.
• Витяг окремих кадрів анімації.
• Легка установка прозорості.
• Додавання звуків в анімацію.
• Збереження анімації в SWF-формат.
• Експорт анімації AVI формат.
•Використання GIF, JPG, PNG і BMP зображень в анімації.

Технологічна карта
Анімація створена в програмі Easy GIF Animator . Для створення анімації я використала малюнки, які намалювала в графічному редакторі  Paint, потім ці ж малюнки вставила в програму Easy GIF Animator, зробила фон, зберегла у відео форматі.

Програми роботи з відео





Технологічна карта
Спочатку я запустите Windows Movie Maker. Пуск – Програми - Windows Movie Maker,  налаштувала інтерфейспрограми: перевірте меню Вигляд, активними є (встановленіпрапорці) пункти Панель інструментів, рядок стану, Панель завдань.
Потім вибрала теку «Мої документи «– «Мої малюнки» вибрала 3 – 5 графічних файлів,утримуючи кнопку CTRL, і клацнула  Імпорт. Перенесла їх послідовно один за іншим в нижню частину екрану у вікна розкадровування. Додала ефекти малюнка, для цього: Сервіс – відеоефекти. Між кадрами встановила ефекти переходів. Для цього: Сервіс – Відеопереход. Додала титульний кадр і фінальний кадр фільму. Для цього: На панелі завдань вибирала пункт Створення назв і титрів. Вибрала пункт Додати назву на початку фільму, ввела назву фільму. Додала звуковий супровід до фільму. На панелі завдань вибирала пункт Імпорт звуки і музики.
Зберегла створений проект в ідеї фільму під своїм прізвищем.


Camtasia Studio-наймогутніша і функціональна програма для зняття відео з екрану  комп'ютера.
- це не тільки запис відео з монітора, але і цілий набір інших суміжних і дуже корисних функцій, таких як: створення інтерактивного Flash відео з красивим меню і кнопками, функція автоматичної розкадровки відео, функція автоматичного збільшення тих областей екрану, де в даний момент знаходиться курсор миші, або відбувається будь-яка активна дія;
- у Camtasia Studio є чудові інструменти по роботі з записом і редагуванням звуку;
- Camtasia Studio завантажити безкоштовно можна тільки заради того, що тут є професійний аудіо рекордер з численними параметрами. Також можна вставити будь-яке інше аудіо на відеоряд;
- не можна не відзначити чудовий інтерфейс, яким володіє Camtasia Studio. Кожна кнопка, кожен прапорець і повзунок ідеально відточені професійними дизайнерами;
- вона стикується з найбільш сучасними версіями платформи Windows – вісімкою, сімкою.
- заточена під масу відеопроцессов;
- побудована на автоматичному перекладі відео в AVI, але має можливість «переформатувати» його і в будь-який інший варіант. При створенні ролика дозволяє зберігати контент в файл ЕХЕ, оскільки має вбудований програвач;
- можливість накладення значної кількості візуальних ефектів;
- попередній перегляд записаного відео, накладення та редагування аудіо;
- вирізання, додавання, нарізка і з'єднання відеороликів;
- обробка окремих кадрів з додаванням титрів і переходів;
- можливість публікації створеного матеріалу в мережі відразу з програми;
- збереження підготовленого відео у форматі AVI, FLV, SWF, MOV, GIF, WMV, RM, CAMV.
Переваги
-Простий і потужний редактор відео.
-Великий вибір форматів виводу.
-Підтримка YouTube і HD-Відео.


Недоліки
-Простий аудіо-редактор.
-30-денне обмеження в роботі безкоштовної версії і не повністю русифікований інтерфейс.
                            
Windows Movie Maker - безкоштовна програма для створення і обробки відео.
- створення відеороликів і фільмів шляхом склеювання або обрізання фрагментів відео, накладення звукових ефектів, відеоефектів, музичного супроводу і фотографій та текстової інформації (вступ, титри). Рівень гучності звуку на будь-якому відрізку відео можна змінювати;
- відтворення обробленого відеоматеріалу у вбудованому програвачі;
- створення закадрового тексту для фільму;
- запис відео з веб-камери;
- зміна швидкості наростання і загасання звуку;
- поворот зображення на 90 градусів.;
- створення автофільмів. Даний спосіб дозволить приміром створити старовинні фільми, шляхом додавання відеоефектів старіння, створити спортивні новини для запису яких необхідні відеокліпи з швидким переміщенням і наближенням камери, а на початку і наприкінці новин Movie Maker автоматично додає назва і титри;
- зміна швидкості відтворення відео;
-регулювання гучності вибраного відео;
- підтримка попереднього перегляду;
- створення презентацій із зображень, анімації і текстової інформації;
- створення скріншотів в форматі JPG;
- публікація оброблених відеороликів на світових відео-ресурсах YouTube, FaceBook, RuTube, Odnoklassniki, Vkontakte;
- збереження відео у форматах AVI або WMV на локальному диску або на цифровій відеокамері. Також, при збереженні відео можна задати певні параметри (наприклад, зберегти відео для пристроїв Android, iPad або iPhone з певною швидкістю потоку, дозвіл екрана, частоту кадрів і вказати певний формат аудіо.

  Переваги
-Дуже проста у використанні.
-Підтримує зображення і відео
-Містить багато відеоефектів і ефектів переходу.
-Експорт в кілька форматів.

Недоліки
Програма працює, практично тільки з одним-єдиним відеоформатів - Windows Media Video (WMV). Це означає, що створені в ній ролики можна дивитися тільки на комп'ютері. Побутові плеєри цей формат практично не підтримують, в DVD-Video (MPEG-2) записувати ролики програма не вміє, в MPEG-4 (DivX, XviD), підтримуваний більшістю сучасних плеєрів, - також не вміє. Програма, щоправда, може зберегти створений фільм у форматі DV-AVI, але для того, щоб потім перетворити його, наприклад, в стандартний DVD-Video (MPEG-2), буде потрібно обробка  в якійсь окремій програмі - конвертері або редакторі.

Графічний редактор





Міністерство освіти і науки України
Глухівський національний педагогічний університет
імені Олександра Довженка







Можливості використання програми Paint під час роботи з фотографіями








Підготувала
студентка 4 курсу 44-ДО групи
факультету дошкільної освіти
Шулякова Яна
Глухів 2015

Графічний редактор Paint - це прикладна програма, призначена для роботи з растровими ізображеніямі- зображеннями, побудованими з безлічі окремих кольорових крапок (пікселів), подібно до того, як формується зображення на екрані монітора. Кожне растрове зображення має строго певний розмір по горизонталі і вертикалі і використовує фіксоване число кольорів. При використанні растрової графіки за допомогою певного числа біт кодується колір кожного найдрібнішого елемента зображення - пікселя. Зображення представляється у вигляді великого числа дрібних точок, які називаються пікселями. Кожен з них має свій колір, в результаті чого і утворюється малюнок, аналогічно тому, як з великого числа каменів або стекол створюється мозаїка або вітраж, з окремих стібків - вишивка. Основним недоліком растрової графіки є великий обсяг пам'яті, необхідний для зберігання зображення. Це пояснюється тим, що потрібно запам'ятати колір кожного пікселя, загальне число яких може бути дуже великим. Приклад зображення, створеного з використанням растрової графіки:
Стиснення для фотографій за допомогою безкоштовної програми У стандартний набір програм операційної системи Windows входить такий додаток, як Paint. Це досить проста графічна програма, яка допоможе Вам стиснути знімки.
Отже, відкрийте фотографію за допомогою програми Paint, натиснувши на потрібному файлі правою кнопкою миші і вибравши зі списку пункт Відкрити за допомогою Paint. Виберіть з основного меню програми Paint розділ Малюнок і клікніть на посилання Розтягнути / Нахилити. Тепер вкажіть ступінь стиснення картинки в процентному співвідношенні (наприклад, в два рази це 50%). Натисніть кнопку ОК, підтверджуючи зміни, і збережіть отриманий малюнок. Переконайтеся, що його розмір став менше, ніж в оригіналу.
Стисла картинка програмою Paint: А ось оригінал картинки: Якість картинки при цьому незначно змінилося, але візуально фотографія не відрізняється від оригіналу, принаймні на екрані монітора не спостерігаються кардинальні зміни.
Не всі користувачі ОС Windows знають про те, що зменшення розміру та обсягу фотографій можна зробити за допомогою найпростішої утиліти для малювання під назвою Paint. Звичайно, архіву в звичному розумінні з файлів не вийде, але от розмір можна зменшити.
Чому ми говоримо саме про Paint? Та просто тому, що іноді при зменшенні розміру в цьому додатку потім не знадобиться ніяка програма архівації даних. В даному випадку все просто. Треба відкрити потрібний файл і використовувати функцію зміни розміру, вказавши від початкового 50% по вертикалі і горизонталі.

Само собою зрозуміло, що в параметрах потрібно виставити збереження пропорцій. Зауважте, особливо на якість це не вплине, адже редаговані знімки часто мають розміри більше трьох тисяч пікселів по вертикалі або горизонталі. Іншими словами, фото настільки велика, що навіть деякі соціальні мережі такий розмір завантажити не вийде. Для нормальної якості знімків досить мати розміри порядку 1000х600 пікселів, а при збереженні використовувати формат .jpg, а не .png або .bmp. Таке фото і віддрукувати можна буде абсолютно без проблем. Проте «розшукувати» сотні фотографій вкрай незручно і важко часу.




Технологічна карта
Завдання виконані в графічному редакторі Рaint. Графічний редактор Paint — програма, яка призначена для створення та редагування растрових графічних зображень.
Першим завданням було створення малюнка, використовуючи розмір зображення, кольорову палітру,оиниці виміру, потім потрібно було розфарбувати зроблені малюнки і проставити цифри від 1 до 9.
Наступним завданням було створення за допомогою інструментів  округлений прямокутник, еліпс, многокутник, прямокутник намалювати 12 різних фігур.
Використовуючи інструмент лінія і крива намалювала по 3 різні лінії та криві.
Використовуючи інструмент кисть обвела  п’ять із отриманих зображень червоним кольором. За допомогою інструменту надпис зробила підписи до обведених фігур. Домалювала за допомогою олівця стрілочки, що з’єднують надписи із зображеннями .
Створила  завершений малюнок в редакторі Paint. Зберегла файл у форматі .jpg під назвою «Мій малюнок».
Розробила  технологічну карту, що відображає послідовність виконання одного з виконаних малюнків.

Наступне завдання: потрібно відкрити будь-яке зображення та змінила його редакторі Paint. Зберегла файл у форматі .jpg під назвою «Фото зі змінами».